KURS pierwszej pomocy

Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna (EFR)

Ten skierowany dla każdego (nie tylko dla nurków) kurs, daje możliwość bardzo dokładnego przećwiczenia w komfortowym otoczeniu postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia osób w Twoim otoczeniu.

Dla kogo:

Chcesz pomagać, ale boisz się zaszkodzić? Od Twojego ostatniego szkolenia minęło sporo czasu? Nie jesteś pewny swoich umiejętności?.

Kurs pomocy przedmedycznej buduje pewność siebie w sytuacjach związanych z zagrożeniem życia i zdrowia. Uczestnicy kursu uczą się schematu postępowania w sytuacjach awaryjnych a następnie ćwiczą swoje umiejętności w komfortowych i bezstresowych warunkach. Moduły szkoleniowe oparte są o sesje praktyczne polegające na odgrywaniu różnorodnych scenariuszy (praca w grupie i na fantomach) i filmy instruktażowe.

Przebieg:

Szkolenie pozwala na zdobycie następujących umiejętności w oparciu o najnowsze, międzynarodowe wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji:

  • Wstępna Pomoc: ćwiczysz podstawowe kroki i techniki pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Uczysz się jak postępować z osobą poszkodowaną która wymaga natychmiastowej pomocy gdyż nie oddycha, nie jest przytomna, mogła doznać urazu kręgosłupa, krwotoku lub wstrząsu. Nauczysz się jak udzielić wstępnej pomocy i monitorować stan poszkodowanego aby zwiększyć szanse przeżycia do czasu przyjazdu służb ratowniczych.
  • Dodatkowa Pomoc: W wielu sytuacjach które nie zagrażają życiu, z powodzeniem możesz udzielić pierwszej pomocy, zmniejszając ból u osoby poszkodowanej i ograniczając ryzyko większych szkód. Nauczysz się rozpoznawać rodzaje obrażeń i chorób, przećwiczysz bandażowanie i zakładanie szyn.
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa: poznasz najnowsze wytyczne dotyczące technik resuscytacji, będziesz miał okazję by wielokrotnie przećwiczyć wykonywanie sztucznego oddychania i masażu serca.
  • Pomoc dla dzieci: Jesteś rodzicem lub pracujesz z dziećmi? Chcesz czuć się pewniej w sytuacji zagrożenia? Rozwiniesz swoje umiejętności związane ze specyfiką pomocy niemowlętom i dzieciom.

Uprawnienia:

To szkolenie nie zwiększa uprawnień nurkowych, jest jednak wymagane do kursu PADI Rescue Diver oraz Divemaster.

Cena 500 zł obejmuje:

  • Szkolenie z instruktorem i niezbędne do zajęć materiały
  • Podręcznik „Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna”
  • Certyfikat

Ile trwa?

Kurs trwa około 8 godzin. Kurs z reguły odbywa się w ciągu jednego dnia w trakcie weekendu, można go jednak także ukończyć w ramach dwóch osobnych modułów w godzinach wieczornych.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia dogodnego terminu – w tym celu skontaktuj się z nami.

Wymagania:

Szkolenie jest skierowane do każdej osoby chcącej poszerzyć swoje umiejętności i zmniejszyć obawy związane z udzielaniem pomocy poszkodowanemu. Szkolenie skierowane jest do osób nurkujących oraz nienurkujących w każdym wieku.

cennik


Open water diver

Advanced Open water diver

sklep dzieci nurkują

telefon

+48 509-343-452

+48 605-683-810

adres

ul. Włodkowica 6

Kraków 31-452

email

klub@podwodnycyrk.pl