KURS Zawansowany

ADVANCED OPEN WATER DIVER

Zwiększ swoje nurkowe umiejętności i poczuj się pewnie pod wodą. Kurs daje uprawnienia do nurkowania do 30 metrów.

Dla kogo:

Nie musisz być doświadczonym i zaawansowanym nurkiem, by wziąć udział w szkoleniu. Możesz rozpocząć je zaraz po kursie Open Water Diver, by zwiększyć swoją pewność pod wodą i rozwijać umiejętności, równocześnie biorąc udział w nowych i ekscytujących nurkowaniach specjalizacyjnych.

Przebieg:

Po konsultacji z instruktorem wybierzesz zestaw swoich nurkowań.

  • Dwa obowiązkowe (głębokie i nawigacyjne)

Podczas nurkowań obowiązkowych poznasz wyzwania i specyfikę głębokich nurkowań i nauczysz się je bezpiecznie planować. Z kolei nurkowanie nawigacyjne pozwoli na rozwinięcie Twoich umiejętności poruszania się przy użyciu kompasu.

  • Trzy dodatkowe wybierzesz zgodne z Twoimi zainteresowaniami.

Możesz między innymi zdecydować się na nurkowania: wrakowe, nocne, doskonałą pływalność, nitroksowe czy w suchym skafandrze.

Nurkowania specjalizacyjne uzupełnione są o krótkie omówienie teoretyczne z instruktorem pozwalające na weryfikację wiedzy zdobytej podczas samodzielnej lektury materiałów szkoleniowych.

Uprawnienia:

Ukończenie kursu uprawnia do nurkowania do głębokości 30 m oraz do kontynuacji szkolenia na kursie Rescue Diver i wszystkich kursach specjalistycznych.

Nurkowie ze stopniem Junior AOWD (poniżej 15 roku życia) mogą nurkować do głębokości 21 metrów.

Cena 1100 zł obejmuje:

  • Zajęcia teoretyczne i praktyczne z certyfikowanymi instruktorami
  • Podręcznik Adventures in Diving
  • Wejściówki na wody otwarte
  • Certyfikat
  • Wypożyczenie butli, balastu i sprzętu specjalistycznego do poszczególnych nurkowań (np. latarki do nurkowania nocnego, kompasu). Pozostały sprzęt kursant powinien mieć własny - istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia. Koszt pożyczenia kompletu sprzętu (z pianką) na kurs to 40zł. Suchy skafander płatny dodatkowo 50zł/dzień.

Ile trwa?

Kurs prowadzony jest przez 2 pełne dni obejmujące łącznie pięć nurkowań. Na cały kurs należy więc przeznaczyć pełny weekend. Wcześniej należy przeczytać odpowiednie rozdziały z podręcznika i wypełnić znajdujące się tam sprawdziany wiedzy.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia dogodnego terminu – w tym celu skontaktuj się z nami.

Wymagania:

- Certyfikat Open Water Diver – kurs można rozpocząć bezpośrednio po ukończeniu kursu OWD.

- Ukończone 15 lat (lub 12 lat dla stopnia Junior Advanced Open Water Diver pozwalającego na nurkowanie z dorosłym certyfikowanym nurkiem); niepełnoletnie osoby nurkują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów) .

Przed zajęciami uczestnik wypełnia krótki formularz medyczny, aby ustalić czy występują warunki, które mogłyby utrudniać nurkowanie. Jeżeli żadne z wymienionych Cię nie dotyczy, jesteś gotowy do wzięcia udziału w zajęciach. Jeżeli jednak na którekolwiek pytanie odpowiesz pozytywnie, Twój lekarz powinien ustalić czy możesz nurkować i wydać stosowne zaświadczenie.

cennik


Open water diver

Advanced Open water diver

sklep dzieci nurkują

telefon

+48 509-343-452

+48 605-683-810

adres

ul. Włodkowica 6

Kraków 31-452

email

klub@podwodnycyrk.pl